Jakie znaczenie ma idealna polisa na życie?

Polacy coraz częściej decydują się ubezpieczyć swoje życie. Wyniki towarzystw ubezpieczeniowych jasno wskazują, że zaczynamy doceniać wartość zabezpieczenia finansowego bliskich i poważnie myślimy o przyszłości oraz czyhających zagrożeniach. Oby ten trend utrzymywał się jak najdłużej i obyśmy dostrzegali wartość jaką ma polisa na życie.

Ubezpieczenie na życie daje nam przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Jest toż jedyna z najważniejszych wartości, do której dążymy w każdym działaniu. Budujemy dom, chodzimy do pracy i zarabiamy właśnie po to, by naszej rodzinie niczego nie zabrakło i żeby w żadnym momencie nie czuła się zagrożona. Mimo, że od czasu do czasu potrzebujemy rozrywki i odrobiny adrenaliny to do stabilizacji ciągle dążymy.

Mimo że polisa na życie zapewnia odszkodowanie rodzinie po naszej śmierci, istnieją produkty, które pozwolą uzyskać pieniądze już za naszego życia. Chodzi tu o polisy inwestycyjne. Poza podstawowym zabezpieczeniem na wypadek śmierci są one funkcję oszczędnościową, pozwalającą odłożyć środki na „dodatkową emeryturę”.

Ubezpieczenie może posiadać znaczenie zarówno dla naszych dzieci. Istnieją bowiem polisy posagowe, które w swojej istocie są polisą na życie rodziców, a również pozwalają gromadzić kapitał finansowo oszczędnościowy dla dziecka, które po osiągnięciu pełnoletności (przykładowo) będzie mogło wykorzystać pieniądze na studia, założenie rodziny czy zakup domu.