Łatwy w obsłudze kalkulator ubezpieczenia na życie

Zaletą kalkulatora ubezpieczeniowego jest jego prostota, funkcjonalność i dostępność. Porównanie polis na życie to obecnie czynność równie prosta jak skorzystanie z poczty elektronicznej czy rozwiązanie quizu na stronie internetowej.

 

W nasyconym nowinkami technicznymi świecie człowiek potrzebuje coraz więcej tzw. przewodników, które przeprowadzą go przez gęstą dżunglę towarów i usług pozwalając wybrać nie tylko właściwie, ale i w krótkim czasie. Problem pojawia się, gdy sam pomocnik internetowy jest na tyle skomplikowany, że sam potrzebuje osobnej instrukcji, co ostatecznie zniechęca użytkownika na stronie do podejmowania dalszych działań.

 

Idealny kalkulator

 

Narzędzie ma nie tylko poprawnie działać, ale i przyzwoicie wyglądać. Ale co to w praktyce oznacza? Kalkulator ubezpieczenia na życie nieodwołalnie przywodzi na myśl skojarzenia matematyczne. Aby rozwiązujący zadanie nie pogubił się po drodze, równanie nie powinno być zbyt zawiłe i dostosowane do przeciętnego użytkownika internetu, bo właśnie taki korzysta najczęściej z kalkulatora i nie jest obeznany chociażby ze słownictwem branżowym. Rozwiązywanie zadania, czyli kalkulacja ofert ubezpieczenia, nie może trwać dłużej niż kilka minut.

Jeśli ubezpieczenie na życie ma być dopasowane, warto ustalić już na początku podstawowe jego elementy, czyli sumę ubezpieczenia, zakres ochrony, liczbę ubezpieczonych, liczbę umów dodatkowych itd.

 

Podstawowa różnica

 

Przykładowym wyróżnikiem pojawiającym się w kalkulatorze jest podział polis na dwa warianty:

  • Terminowe, czyli takie, którego posiada ramy czasowe, a ochrona trwa z reguły rok, dwa lata lub więcej. Tego typu umowy można automatycznie przedłużać bez konieczności wizyty w placówce towarzystwa ubezpieczeniowego,
  • Bezterminowe, zwane również ubezpieczeniem na dożycie – tutaj wypłata świadczenia występuje nie tylko w przypadku zajścia zdarzenia określonego w umowie, ale również w momencie dożycia przez ubezpieczonego określonego wieku.