Szukam ubezpieczenia na życie

W znalezieniu właściwej, czyli dopasowanej oferty ubezpieczenia na życie pomocne będzie skorzystanie z kilku ułatwień jakie dostarcza chociażby internet. Przede wszystkim chodzi tutaj o porównywarkę ubezpieczeniową, ranking produktów czy towarzystw ubezpieczeniowych oraz rozmaite fora dyskusyjne z wątkiem ubezpieczeniowym.

 

Wszystkie te rozwiązania są możliwe w trybie online. A co jeśli chodzi o rzeczywistość pozawirtualną? Zostaje czasochłonna wizyta w placówce ubezpieczyciela czy kosztowne dzwonienie po doradcach ubezpieczeniowych, nie licząc zaczerpnięcia opinii od osób już ubezpieczeniowych. Z tym że ci ostatni z pewnością będą mieli inną polisę niż poszukiwana przez nas.

 

Porównywarka ubezpieczeniowa

 

Wpisując do wyszukiwarki hasło „szukam ubezpieczenia na życie” prędzej czy później natrafimy na stronę z porównywarką. Jest to obecnie najpopularniejsze narzędzie do znajdowania ofert polisowych. Powody są co najmniej dwa: kilka ofert w jednym miejscu i czasie oraz brak zobowiązań. Nawet po przedstawieniu osobiście piątej polisy przez agenta ubezpieczeniowego na spotkaniu, potencjalny klient ma prawo odłożyć decyzję o kupnie ubezpieczenia lub w ogóle wstrzymać się z taką decyzją bez podania przyczyn.

 

Ranking ubezpieczeń

 

Warto zawsze wiedzieć co w polisach piszczy, które towarzystwo lideruje zestawieniom i czy pewna tendencja jest powtarzalna. Oczywiście, należy zachować pewien dystans do rankingów, ponieważ jedne są układane według np. wysokości składki, a inne ze względu na uśredniony całokształt. Z tym że żadna polisa całokształtem nie jest, a jedynie zbiorem określonych składników – każdy z klientów potrzebuje innych.

 

Opinie na forum

 

W przestrzeni internetowej można napisać wszystko. Dlatego jeśli już mamy posiłkować się opiniami innych, lepiej żeby źródłem tych informacji były specjalistyczne fora internetowe niż komentarze pod artykułami na ogólnopolskich portalach informacyjnych. Na tych ostatnich królje często tzw. hejt, który w żadnym stopniu nie ułatwia wyboru właściwego rozwiązania czyli polisy ochronnej na życie.